Aktuality


29.05.2023

V tomto týdnu naši mladí uvítali skupinku Norů, která s nimi bude chodit po litvínovských školách. Spojíme tak příjemné s užitečným (nebo užitečné s užitečným :-) )... 

Přátelé z Norska povyprávějí na středních školách o své zemi, studenti si procvičí angličtinu, něco se dozvědí (a ulijou se trochu z vyučování) a odpoledne se budou moci zúčastnit následného programu. Ten zahrnuje sport, hudbu a společenství mladých lidí, kteří jsou sice aktivní na Instagramu, ale umějí se výborně bavit i naživo.

První den byl velmi úspěšný - na programu byl basketbal a odpoledne se sešlo víc lidí, než jsme čekali. Uvidíme, jak to bude vypadat dál. 

Sledujte naše mladé na instagramu (JesusPunks).23.05.2023

MODLITEBNÍ KARAVAN 2023

V posledních dvou letech jsme měli možnost pozvat přátele z neziskové organizace Modlitby 24-7, aby u nás v Litvínově na několik dní zaparkovali svůj karavan. 

Akce byla velmi úspěšná a proto jsme se i letos rozhodli ji zopakovat. 

O co vlastně jde? 

Modlitby 24-7 je vsetínská pobočka britské organizace 24-7 Prayer, která byla založena v roce 1999. Jejím účelem je podporovat místní církevní organizace v zakládání tzv. modlitebních místností – prostor, kam lidé chodí za účelem modlitby a vytvářejí tak nepřetržité modlitební řetězce. 

Přátelé ze Vsetína renovovali starší karavan a projíždějí s ním česká města. Vždy zakotví na nějakém veřejném místě a kolemjdoucím nabízejí malé spočinutí uprostřed všednodenního shonu - kávu, koláč, popovídání a kdo má zájem, i modlitbu. V posledních dvou letech jsme měli možnost rozvinout mnoho pěkných rozhovorů. Stavovali se u nás lidé jdoucí na nákup, nebo jen na procházku městem. Někdo si zanadával na počasí, někdo se svěřil s rodinnými starostmi a za někoho jsme měli možnost se modlit a žehnat mu. 

I když člověk není aktivním křesťanem nebo vůbec nevěří v sílu modlitby, i tak skrze ni může načerpat povzbuzení a potěšení.

Karavan najdete ve dnech 9.-12.6.2023 vždy od 15:00 do 20:00 hodin, tentokrát v parku u Pilařského rybníka.

Stavte se na chvilku nebo i na déle, ochutnejte občerstvení, které pro vás s láskou připravujeme a pojďme se společně trochu zastavit uprostřed všech starostí všedního dne.


23.04.2023

Tento víkend jsme se s dorosťáky potkali v Hoře Svaté Kateřiny, abychom trochu utužili kolektiv.V pátek jsme si u táboráku upekli buřty, cibuli a brambory a když se setmělo, tak jsme losovali otázky, na které jsme odpovídali. Dozvěděli jsme se o sobě navzájem spoustu zajímavých věcí: kdo nás nejvíce inspiroval, jak vypadá perfektní den, co je naše nejvzácnější vzpomínka nebo co by každý člověk měl v životě zkusit.V sobotu jsme vyrazili na Klíny, kde jsme si pod "větrníkem" rozdělali pomocí křesadla dva ohně a soutěžili, kdo uvaří lepší polévku. Vyhrála ta, která "byla" - protože druhá se ve fázi vody s kořením vylila do trávy. Ale dvojnásobná dávka nudlí zachránila hladovějící účastníky a kdo měl málo, doplnil kalorie zbytkem skvělých moučníků, kterými nás vybavily maminky kuchařinky.Zbývalo už jen zavázat tkaničky a vydat s na pochod do Litvínova, což byla v jarním počasí hračka. Užili jsme si krásné dva dny a musíme konstatovat, že máme všichni moc prima děti! :-)


07.04.2023

Velikonoční tvoření a bohoslužba

Na Velký pátek jsme se sešli, abychom si vyrobili pár velikonočních dekorací a společně si popovídali o tom, proč Velikonoce slavíme. Jedná se o největší křesťanské svátky, kdy si připomínáme smrt Pána Ježíše a události s ní spojené, stejně jako Jeho vzkříšení. Tyto události, ačkoli tak dávné, jsou pro naše životy stále aktuální. Jsme vděční, že si je můžeme každý rok připomínat a slavit společně Hod beránka.


16.10.2022

Pátého října jsme zahájili středeční volejbalová setkání v tělocvičně SOU Hamr.

Schází se nás tak akorát a užíváme si společně pěkný čas bez přehnaných sportovních ambicí. Chodí mezi nás dospělí i děti, šikovní i telátka, zkušení i nováčci. Nahráváme si a podporujeme se, slabé povzbuzujeme.

Na to, abyste si s námi přišli zahrát, nemusíte být ani křesťani, ani členové našeho společenství, nemusíte být ničí známí ani příbuzní.

Prostě přijďte :-) 


Pokud někoho zajímají naše historické příspěvky, může zavítat na náš facebook.
Zde ponecháváme aktuality, které nejsou starší než zhruba jeden měsíc.