AktualityVánoční hraní v Litvínově

10.12.2021

Zveme vás na vánoční vystoupení bílinské hudební skupiny Žalm 151. 

Pro vstup je nutné prokázat se potvrzením o platném očkování.


Vánoční slavnost

19.12.2021

Zveme Vás tímto na vánoční slavnost do Centra Noemi. Připomeneme si pravý význam vánoc, trochu zpomalíme a dáme si nějaké dobré drobné občerstvení. Moc se na vás na všechny těšíme!


Seminář s Davidem Novákem

02.12.2021

V úterý 30.11. proběhl v sále Noemi seminář s Davidem Novákem na téma "Pochybnosti ve víře a jak s nimi pracovat". 

David nám různé aspekty víry demonstroval na třech biblických mužích, Pavlovi, Petrovi a Janovi. Vyprávěl nám také, jaký vliv na jeho vlastní víru měla vážná nemoc a v závěru zodpověděl naše otázky. 

Ptali jsme se například na to, jak se vypořádat s utrpením vlastním i bližních a jak přistupovat k tomu, když si někdo chce "zatím užít" a případně "pak se obrátit k Bohu".

Byl to zajímavý večer.

Odkaz na záznam zde


Beseda s Markem Macákem

18.11.2021

V úterý 16.11.2021 u nás ve sboru proběhl seminář s Markem Macákem, klinickým psychologem, na téma Církev a LGBT.

První hodinu věnoval Marek představení problematiky a vyvracení známých mýtů a předsudků vůči LGBT komunitě. Hlavní soustředění bylo věnováno církvi a jejímu postoji vůči homosexuální menšině. Sexualita je pro lidi výzvou, stejně tak jako víra. Jak se žije na průsečíku těchto dvou světů, jsou to doopravdy dva světy? Jak uvažovat o jejich vzájemném vztahu? Může něco církev nabídnout LGBT lidem a můžou něco oni nabídnout církvi? A jak s tím vším souvisí přátelství?

Další více než hodina byla věnována dotazům z publika, kterých bylo opravdu hodně. Mnozí lidé mohli poopravit svou optiku na danou problematiku, mnozí odcházeli domů s více otázkami, než s kolika na seminář přišli...

Těší nás, že náš sbor mohl poskytnout zázemí pro takovouto akci, kam navíc dorazilo i mnoho hostů a tváří, které už jsme dlouho neviděli.


Beseda s Jiřím Křížem

13.11.2021

Dne 12.11.2021 proběhla v budově Církve bratrské v Dukelské ulici přednáška pánů
Jiřího Kříže a Jakuba Gsely. Ti se v roce 2018 zúčastnili extrémního závodu napříč Novým Zélandem a stali se tak prvními Čechy, kteří úspěšně dojeli do cíle.

Celý večer zaštítila Vinárna Modrý Hrozen, která sídlí přes ulici a v průběhu akce nás tematicky zásobovala výběrem z novozélandských hroznů.

Cyklistický závod se jmenuje Tour Aotearoa, celkem měří přes tři tisíce kilometrů a jede se v časovém rozmezí mezi deseti a třiceti dny. Naši hrdinové zvládli závod za dvacet dní a dvě hodiny, přičemž v sedle strávili v průměru jedenáct hodin a denně našlapali okolo sto šedesáti kilometrů.

Celá přednáška byla provázena mnoha malebnými fotografiemi, ať již kouzelnými záběry krajiny či zajímavými snímky místních městeček a jejich obyvatel.

Během tak dlouhé a náročné cesty zažije člověk mnoho dobrodružství, potká zajímavé lidi, setká se trochu s místními zvyky a zažije i pár krizí. O tom všem kluci barvitě vyprávěli s takovým nadšením, že si troufnu říci, že se z každého přítomného v sále stal alespoň na pár okamžiků v myšlenkách taky trochu závodník.

Jsme rádi, že budova naší církve mohla posloužit pro uspořádání příjemného večera a že posluchači napříč všemi generacemi mohli zažít alespoň prostřednictvím poutavého vyprávění atmosféru Nového Zélandu a extrémního závodu, o kterém mnozí z nás slyšeli poprvé.