Aktuality26.11.2022

Včera se v Centru Noemi konal regionální večer chval spolku Isachar. Sál byl plný. Nejen lidí (těch taky, přišlo jich na sto třicet), ale i Boží přítomnosti. 

Jak jen lépe zahájit advent než chválou a očekáváním na Krista?


Děkujeme všem za účast a Bohu za to, že se můžeme takto scházet.


21.11.2022

Včera navštívil náš sbor Rosťa Staněk s vyprávěním o Jižním Súdánu. Spolek pro Jižní Súdán v této zemi působí již více než deset let a od té doby se jim podařilo dosáhnout mnoho dobrého v oblasti vyučování, zdravotní péče i další podpory - nejen té finanční. 

Vyprávění bylo zajímavé, vtipné, poučné a doprovázené nejen fotodokumentací, ale i ukázkami súdánských předmětů denní potřeby. Hned jak to bude možné, hodíme sem link na Youtube s celou přednáškou.

Děkujeme všem za účast.

https://spolekjiznisudan.cz/


18.11.2022

Včera jsme státní svátek oslavili v církvi a naladili se trochu vánočně.

Vlaďka připravila tvoření vánočních věnců a návštěvníci měli možnost vyzkoušet si plést vánočku ze šesti copanů. Cílem bylo především pobavit se, takže nevadilo, že nikdo z nás není expert ani na těsto, ani na pletení. 

Výsledek obojího (věnce i vánočka) byl super.

Ale ještě víc super bylo strávit společný čas, dát si něco dobrého na zub a příjemně se naladit na předvánoční čas.


Zveme vás na poutavé vyprávění o Jižním Súdánu.

Kdy? 20.11.2022 ve 12:30 hodin

Kde? V budově Noemi, Dukelská 424

Kdo? Rosťa Staněk, misionář v Jižním Súdánu

Jižní Súdán - mladý a neklidný. Záběry a příběhy z misijních výprav Rosti Staňka mezi domorodce nejmladšího státu světa. Vydáme se do odlehlé buše. Poznáme obyčejný i sváteční život zemědělců a lovců, uprostřed nádherné přírody, při práci, písních a tancích, ale i v nemocech a strádáních, v zemi zmítané ozbrojenými konflikty. Navštívíme jihosúdánské běžence v uprchlických táborech v Ugandě. Vyprávění, promítání fotografií a krátkých videí.


Zveme vás srdečně na VÁNOČNÍ TVOŘENÍ, které se bude konat ve čtvrtek 17. 11. 2022 od 17:00 hodin v budově CB Litvínov, Dukelská 424.

Můžete se naučit plést malé vánočky a nebo si vytvořit adventní věnec.

S sebou: pár drobných (cca 100 Kč za věnec), případně vlastní dekorace na věnec a malý talíř něčeho dobrého k snědku (nepovinné).

Malé občerstvení bude zajištěno.

Kontaktní osoba Anna Maria Trousilová, tel. č. 607 808 989


16.10.2022

Pátého října jsme zahájili středeční volejbalová setkání v tělocvičně SOU Hamr.

Schází se nás tak akorát a užíváme si společně pěkný čas bez přehnaných sportovních ambicí. Chodí mezi nás dospělí i děti, šikovní i telátka, zkušení i nováčci. Nahráváme si a podporujeme se, slabé povzbuzujeme.

Na to, abyste si s námi přišli zahrát, nemusíte být ani křesťani, ani členové našeho společenství, nemusíte být ničí známí ani příbuzní.

Prostě přijďte :-) 


Pokud někoho zajímají naše historické příspěvky, může zavítat na náš facebook.
Zde ponecháváme aktuality, které nejsou starší než zhruba jeden měsíc.