Aktuality


PROGRAM NA TÝDEN OD 16.05.2022


08.05.2022

Minulý víkend se skupina dorostu z Litvínova zúčastnila celorepublikové akce zvaná Biblická stezka. Jednalo se o branný závod, v jehož rámci jsme plnili biblické úkoly, ale také sportovní a další výzvy. Celou akci jsme pojali pod mottem "není důležité zvítězit, ale zúčastnit se" a tohoto hesla jsme se svědomitě drželi celý závod ve všech kategoriích. 

Celkem se běželo na osmi místech republiky a celá akce nebyla jen pro děti - zúčastnilo se i mnoho dospělých v kategorii 26plus.


08.05.2022

I v letošním roce zavítal na litvínovské náměstí Modlitební karavan.  

Jednalo se o akci britské organizace 24-7 Prayer, jejíž česká pobočka sídlí ve Vsetíně a nese název Modlitby 24-7. Tato moravská organizace přijala pozvání místního sboru Církve bratrské. Během prosluněného víkendu jsme nabízeli lidem kávu, dobré koláče, kus řeči a těm, kdo prožívají těžké situace, také slovo povzbuzení a případně modlitbu. 

Za těch pár dní jsme s vámi zažili mnoho inspirativních chvil a vedli mnoho rozhovorů, ať již s novými lidmi, nebo i s těmi, kteří náš karavan navštívili vloni během jeho červnové zastávky na litvínovském náměstí.  

Organizace 24-7 Prayer byla založena ve Velké Británii v roce 1999. Jejím účelem je podporovat místní církevní organizace v zakládání tzv. modlitebních místností - prostor, kam lidé chodí za účelem modlitby a vytvářejí tak nepřetržité modlitební řetězce. 

Modlitební karavan je příjemným místem k zastavení i pro lidi, kteří se o duchovní aktivity nijak cíleně nezajímají. Mohou si s námi jen vypít kávu, vyměnit pár slov a trochu se nadechnout v dnešním uspěchaném světě, kde jeden na druhého nenajde příliš času.


18.04.2022

V pátek 15.04. se konala v prostorách Centra Noemi velkopáteční bohoslužba, následovaná večerem chval a modliteb.