Aktuality23.12.2022

Děkujeme Skautskému středisku Litvínov (Perun) za sdílení Betlémského světla!

Je to symbol míru, lásky, naděje a přátelství.

Díky skautům tak můžeme od roku 1990 mít i my doma symbol těchto vznešených vlastností. Tento plamínek pochází z Betléma, jak už jsme slyšeli, kde se narodil Ježíš. A on je tím, kdo je původcem, patronem těchto vlastností. On byl ten, kdo přinesl Boží lásku, naději, mír i přátelství. 

A tak když večer svítí toto světélko doma na stole, přemýšlím nad tím, proč je to tak těžké? Proč je tolik nenávisti, válek, nepřátelství, sobectví, touhy po moci? Proč děti učíme dobro a zlo jim tak trochu jde samo? Ano, přiznejme si, že jako lidi jsme zkažení. A právě proto potřebujeme toto světlo nejen do našich lamp, ale i do našich srdcí. A to je to, co Ježíš, na jehož památku Betlémské světlo máme, přinesl. Protože sami ze sebe lepší být nedokážeme. 

Znáte své novoroční předsevzetí? Obvykle moc dlouho nevydrží. Ale pokud do svého srdce pustíme to Boží světlo, tak pak to jde mnohem snáze. 

Protože to Boží světlo má sílu člověka proměnit.

Za Sbor CB Litvínov Jakub Šimmer


Vánoční bohoslužba. 

Společně strávený čas a ideální způsob, jak nejlépe si připomenout narození Pána Ježíše Krista.

Jeho fyzickým narozením se začala psát nová éra světa.
Jeho narozením v našich srdcích se začala psát nová etapa našich životů. Nebo teprve začne?

Etapa plná naděje, odpuštění, přijetí a nových výzev.

Společně jsme si tuto radostnou událost připomněli 18.12. v Centru Noemi, kde se konala vánoční slavnost. Program si pro nás připravily naše děti, malé i velké. Na závěr pro ně byly připraveny malé dárečky, a tak nikdo nepřišel zkrátka.


26.11.2022

Včera se v Centru Noemi konal regionální večer chval spolku Isachar. Sál byl plný. Nejen lidí (těch taky, přišlo jich na sto třicet), ale i Boží přítomnosti. 

Jak jen lépe zahájit advent než chválou a očekáváním na Krista?


Děkujeme všem za účast a Bohu za to, že se můžeme takto scházet.


21.11.2022

Včera navštívil náš sbor Rosťa Staněk s vyprávěním o Jižním Súdánu. Spolek pro Jižní Súdán v této zemi působí již více než deset let a od té doby se jim podařilo dosáhnout mnoho dobrého v oblasti vyučování, zdravotní péče i další podpory - nejen té finanční. 

Vyprávění bylo zajímavé, vtipné, poučné a doprovázené nejen fotodokumentací, ale i ukázkami súdánských předmětů denní potřeby. Hned jak to bude možné, hodíme sem link na Youtube s celou přednáškou.

Děkujeme všem za účast.

https://spolekjiznisudan.cz/


18.11.2022

Včera jsme státní svátek oslavili v církvi a naladili se trochu vánočně.

Vlaďka připravila tvoření vánočních věnců a návštěvníci měli možnost vyzkoušet si plést vánočku ze šesti copanů. Cílem bylo především pobavit se, takže nevadilo, že nikdo z nás není expert ani na těsto, ani na pletení. 

Výsledek obojího (věnce i vánočka) byl super.

Ale ještě víc super bylo strávit společný čas, dát si něco dobrého na zub a příjemně se naladit na předvánoční čas.


16.10.2022

Pátého října jsme zahájili středeční volejbalová setkání v tělocvičně SOU Hamr.

Schází se nás tak akorát a užíváme si společně pěkný čas bez přehnaných sportovních ambicí. Chodí mezi nás dospělí i děti, šikovní i telátka, zkušení i nováčci. Nahráváme si a podporujeme se, slabé povzbuzujeme.

Na to, abyste si s námi přišli zahrát, nemusíte být ani křesťani, ani členové našeho společenství, nemusíte být ničí známí ani příbuzní.

Prostě přijďte :-) 


Pokud někoho zajímají naše historické příspěvky, může zavítat na náš facebook.
Zde ponecháváme aktuality, které nejsou starší než zhruba jeden měsíc.